Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPAIH w Dakarze zaprasza polskie firmy do udziału w Targach Budowlanych i Wykończeniowych "SENCON", 23-26 kwietnia 2019 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2019-02-04 15:42:57
targi, dakar, senegal, targi budowlane, budownictwo, roboty publiczne, wykończenia, infrastruktura, konstrukcje, maszyny budowlane, materiały budowlane, spotkania b2b, polskie stoisko, zagraniczne biuro handlowe w senegalu, zbh dakar, polska agencja inwestycji i handlu, paih, 2019, sencon

W dniach 23-26 kwietnia 2019 r. odbędą się w Dakarze Międzynarodowe Targi Budowlane, Wykończeniowe i Infrastruktury Afryki Zachodniej - SENCON. Są to największe targi konstrukcyjne w Afryce Zachodniej! Podczas targów polskie firmy będą miały okazję uczestniczyć w spotkaniach B2B.

Senegal jest bramą do przeszło 100 milionowego rynku ośmiu państw Zachodnioafrykańskiej Unii Gospodarczej ze wspólną walutą i strefą wolnego handlu. We francuskojęzycznej Afryce jest drugi po Wybrzeżu Kości Słoniowej z średnim wzrostem gospodarczym 5,4%, w ciągu ostatnich 5 lat.

 

Sektor budownictwa i robót publicznych (BTP) odgrywa ważną rolę w gospodarce Senegalu generując 10,8% PKB. Sektor obejmuje nie tylko projekty budowlane, ale i renowacje, i konserwacje. Działalność w ramach sektora obejmuje budownictwo mieszkaniowe (budynki wielorodzinne i wille) budownictwo niemieszkalne (budynki użyteczności publicznej i biura), infrastrukturę transportową (drogi, linie kolejowe, porty, lotniska itp.), infrastrukturę miejską (centra handlowe, zabytki itp.), budynki przemysłowe (fabryki, magazyny, zbiorniki itp.) i hydrauliczne (tamy, groble itp.).

 

Sektor budownictwa i robót publicznych w Senegalu wykazuje dynamikę wzrostu. Na szczególną uwagę zasługują inwestycje w infrastrukturę i budowa Diamniadio - nowego centrum administracyjnego pomiędzy stolicą Dakarem a nowym portem lotniczym, gdzie docelowo ma powstać 300.000 mieszkań, centra usługowo-biznesowe, strefy wolnego handlu i wiele innych nowoczesnych inwestycji. Jako że Senegal uzależniony jest w 100% od importu materiałów wykończeniowych, jest to doskonała okazja dla polskich firm by zaistnieć na rynku senegalskim. Warto zauważyć, że wartość importu materiałów wykończeniowych tylko pochodzenia ceramicznego wyniósł 100 mln USD w 2016 roku.

 

W dniach 23-26 kwietnia 2019 r. odbędą się w Dakarze Międzynarodowe Targi Budowlane, Wykończeniowe i Infrastruktury Afryki Zachodniej - SENCON. Są to największe targi konstrukcyjne w Afryce Zachodniej!

 

Podczas targów polskie firmy będą miały okazję uczestniczyć w spotkaniach B2B z firmami z Senegalu, Nigru, Mali, Gwinei, Gwinei Bissau, Burkiny Faso, Gambii czy Ghany.

 

Targi obejmują następujące sektory:

 • Infrastruktura (budowa mostów i jezdni, inżynieria lądowa, inżynieria hydrauliczna, planowanie przestrzenne, konstrukcja dróg, portów, rozwój wybrzeża, …)
 • Podziemia (gleba i oczyszczanie wód podziemnych, sprzęt infrastruktury, kable, rury, tunele wiertnicze i studnie,)
 • Maszyny/ Sprzęt ciężki (transport, obsługa podnoszenia, …)
 • Materiały budowlane i wykończeniowe (łazienki, płytki ceramiczne, drzwi, okna, farby, uszczelnianie, izolacja i chemia, systemy alarmowe, monitorowanie pożaru, klimatyzacja, chłodziarki, narzędzia, windy, systemy mechaniczne, …)
 • Konstrukcja (firmy konstrukcyjne, firmy zarządzające projektem, …)
 • Doradztwo (architekci, projektanci, urbaniści, inżynieria lądowa, …)
 • Energia (gaz ziemny, energia słoneczna, energia wiatrowa, telekomunikacja, …)
 • Woda (instalacje basenów, urządzenia sanitarne, zaopatrzenie w wodę pitną, ścieki i drenaż, zarządzanie wodą deszczową, …)
 • Przestrzeń publiczna (nawierzchnie, planowanie i konserwacja zieleni, oświetlenie, obiekty użytkowe, …)
 • Ruch i mobilność (oznakowania, systemy sygnalizacji, kontrola ruchu ulicznego, rozwiązania mobilności i transportu, …)

 

Adres targów: Międzynarodowe Centrum Handlu Zagranicznego - C.I.C.E.S, Dakar

 

Strona internetowa wydarzenia: senconexpo.com/en

 

Oferujemy:

 • bezpłatne korzystanie ze stoiska PAIH podczas targów,
 • bazę danych firm senegalskich zajmujących się importem i dystrybucją materiałów z branży budowniczej
 • doradztwo oraz pomoc w organizacji spotkań B2B.

 

Warunki uczestnictwa: wysłanie zgłoszenia do końca marca 2019.

 

W celu rejestracji i otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z ekspertem biura w Dakarze:

 

Informujemy, iż przelot, zakwaterowanie i wszystkie wydatki związane z pobytem w Senegalu są na koszt uczestników.