Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpecjalna Strefa Ekonomiczna - szansą dla polskich przedsiębiorstw!

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-08-14 09:00:22
senegal, specjalne strefy ekonomiczne, sse, inwestycje zagraniczne, zachodnioafrykańska unia gospodarcza, szansa dla polskich przedsiębiorstw, cło, podatek dochodowy, eksport, przemysł agro-alimentacyjny, materiały budowlane, zagraniczne biuro handlowe w senegalu, zbh dakar, polska agencja inwestycji i handlu, paih

Senegal jest bramą do przeszło 100 milionowego rynku ośmiu państw Zachodnioafrykańskiej Unii Gospodarczej ze wspólną walutą i strefą wolnego handlu. Doskonałe położenie geograficzne nie przyczyni się jednak do rozwoju kraju bez strategicznych inwestycji.

W ramach zaadoptowanego programu rozwoju realizowane są kolejno projekty mające na celu zapewnić stały wzrost gospodarczy. Zaliczyć można do nich budowę nowego lotniska międzynarodowego, projekt City w Diamniadio czy właśnie utworzenie specjalnych stref ekonomicznych.

 

Specjalne strefy ekonomiczne znajdują się w bliskiej odległości od lotniska, planowanego nowego portu, nowo powstającego miasta Diamandio i 45 km od centrum Dakaru, gdzie można się dostać dzięki nowo powstałej autostradzie oraz nowej linii kolejowej łączącej lotnisko z centrum Dakaru.

 

Po ogromnym sukcesie pierwszego etapu, podczas którego oddano do użytku część specjalnej strefy ekonomicznej, rząd Senegalu przystąpił do realizacji drugiej fazy, gdzie do zagospodarowania jest 718 hektarów.

 

 

Zwolnienie z cła na urządzenia, technologie i niezbędne pół-produkty, całkowite zwolnienie z podatku dochodowego na okres 50 lat, to tylko niektóre warunki oferowane przez rząd Senegalu, by zachęcić zagranicznych inwestorów do zainstalowania się w specjalnej strefie ekonomicznej.

 

Warunkiem uzyskania akceptacji się firmy w tej strefie jest konieczność przeznaczenia na eksport około 50% produkcji.

 

Preferowane branże to:

  • przemysł agro-alimentacyjny,
  • materiały do konstrukcji i wykończeń.

 

Prezentacja, która jest do pobrania pozwoli poznać więcej szczegółów na temat tej specjalnej strefy. Na miejscu jest przedstawiciel ZBH, który chętnie pomoże w realizacji projektu.

 

Film instruktażowy:
Pliki do pobrania

Presentation DISEZ 08122017
pdf | 2.75 MB
Pobierz